lv en
Vestards Šimkus - Lisztomania | Solo koncerts

10.09.21

10. septembris plkst. 19.00 - 20.45 (solokoncerts divās daļās)

Biļetes: www.bilesuserviss.lv un Melngalvju nama kasē.

Mūziķi ir mistiskas būtnes, kuras radot un izpildot skaņdarbus, atrodas pāris centimetru augstumā no zemes.

Solokoncerts LISZTOMANIA atklās romantisma pārstāvja Ferenca Lista spilgtākos skaņdarbus mūsdienu pianista virtuoza Vestarda Šimkus izpildījumā.

Pasaule šogad atzīmē leģendārā ungāru izcelsmes, 19. gadsimta, romantisma laikmeta komponista un pianista Ferenca Lista 210. jubileju.

Lists ir daudzu pianistu nozīmīgākais iedvesmas avots – arī Vestarda Šimkus.

Viņa skaņdarbus V.Šimkus pirmo reizi dzirdēja astoņu gadu vecumā un, pateicoties tiem, iemīlēja klasisko mūziku.

Vestarda istabā pie sienas bija ne viena vien Lista fotogrāfija - viņš bija mūziķa bērnības un tīņu gadu klasiskās mūzikas rokzvaigzne.

Pianists mēdza iztēloties, kādas sajūtas klausītāji piedzīvoja, apmeklējot Lista solo koncertu Rīgā 1842. gadā, kad koncerta pirmajā daļā flīģelis viņa vētrainā klavierspēlē sabruka un tika nomainīts uz citu, un otrās daļas gaitā piedzīvojis līdzīgu likteni.

V.Šimkus solokoncertam “LISZTOMANIA” sagatavojis pilnīgi jaunu Lista klaviermūzikas programmu, kurā sastapsies divi mūzikas virzieni - dievišķais un pasaulīgais.

Skanēs impresionistiski meditatīvā "Dieva svētība vientulībā" un episki varenā versija par Krustaceļa dziedājumu "Karogi plīvo", kā arī apburoši romantiskā "Šūpuļdziesma", velnišķīgi trakulīgais Otrais Mefisto valsis un galvu reibinoši virtuozā fantāzija par Bēthovena tēmām no viņa mūzikas lugai "Atēnu drupas", kas īpaši efektīgā veidā rosina arī kritiski padomāt par mūsdienās tik izplatīto Rietumu civilizācijas kultūras mantojuma "drupināšanu". Neaizmirsīsim, ka tieši šīs civilizācijas paspārnē reiz varēja rasties tik izcilas personības, kā Ferencs Lists.

Citas aktualitātes
Aizvadīts Vestarda Šimkus solo koncerts "LISZTOMANIA"
10.09.21

10. septembra vakarā, Melngalvju namu ieskandināja Ferenca Lista spilgtākie skaņdarbi, mūsdienu pianista un virtuoza Vestarda Šimkus izpildījumā

 

Vairāk
Muzikāli daudzveidīgā koncertprogramma - Melo-M. Dabas iedvesmoti.
20.08.21

Putnu dziesmas, vēja skaņa, bišu dunēšana pļavā, viļņu šalkas pludmales krastā, tieši šo dabas skaņu iedvesmota, grupa Melo-M sadarbībā ar Melngalvju namu ir radījusi šo muzikālo baudījumu.

 

Vairāk
Nams apmeklētājiem slēgts! Uz drīzu tikšanos.
13.01.21

Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēl, Melngalvju nams savas durvis apmeklētājiem vērs tiklīdz tas būs atļauts. 

 

Vairāk
Melngalvju namā Lauris Reiniks uzņem dziesmas video
14.12.20

Melngalvju namā (līdzīgi kā citās kultūras vietās) šobrīd ir iestājis mierīgāks laiks kā citreiz. Tikmēr mūziķis Lauris Reiniks bija izvēlējies šo grezno vietu, lai radītu savas jaunās dziesmas videoklipu!

Vairāk
Melngalvju namam 21. dzimšanas diena
09.12.20

Jau izsenis viena no greznākajām un iecienītākajām izsmalcinātu pasākumu norises vietām Rīgā.

 

Vairāk
Leģenda jeb spoku stāsts par Zilās gvardes kareivja rēgu Svētā Andreja naktī
03.12.20

20. gadsimta 30. gados pierakstīta leģenda vēsta, ka reizi gadā – Svētā Andreja naktī, kas ir nakts no 30. novembra un 1 decembri – Sv. Pētera baznīcā parādoties Rīgas Zilās gvardes kareivja rēgs.

Vairāk