lv en
"Rīgas balle" Melngalvju namā

05.10.20

2020. gada 10. oktobrī piecu gadu jubileju Melnglavju namā svinēs viens no Latvijas spilgtākajiem kultūras notikumiem “Rīgas balle”. 

Par godu šim notikumam svētku pasākumā piedalīsies Latvijas prestižāko muzikālo prēmiju un deju čempionātu laureāti, jauni, talantīgi mākslinieki, kā arī balles debitanti - labāko mācību iestāžu studenti, kas veiksmīgi piedalījušies visos atlases un sagatavošanās posmos. Kā ierasts, grandiozais pasākums notiks izsmalcinātajās Melngalvju nama telpās, kur viesi pavadīs neaizmirstamu vakaru izmeklētu klasiskās un deju mūzikas skaņdarbu pavadījumā, ko izpildīs simfoniskais un džeza orķestri.

 

Jubilejas pasākumam “Rīgas balles” organizatori ir sagatavojuši īpašu svētku programmu, kurā piedalīsies Latvijas Dejas balvas laureāti – LNO baleta soliste Jūlija Brauere un horeogrāfe Milana Komarova, Latvijas augstākā apbalvojuma mūzikas jomā, Lielās mūzikas balvas ieguvēji – operdziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine un diriģents Atvars Lakstīgala, slaveni Latvijas operdziedātāji – Evita Teterovska un Nauris Indzeris, daudzkārtēji Latvijas čempioni sporta dejās – Ernests Aksels Dimants un Marija Paščenko un citi.

 

Pasākuma viesi varēs noskatīties arī jauno baletdejotāju – deju akadēmijas, kuras vadītājs ir slavenais horeogrāfs un “Rīgas balles” mākslinieciskais vadītājs Tālis Sils, audzēkņu priekšnesumus, savukārt topošie debitanti – Exupery International School audzēkņi izpildīs valsi. Rīgas balles 2020 vadītājs būs aizraujošais Armands Simpsons.

 

Vairāk informācijas šeit

Citas aktualitātes
Nams apmeklētājiem slēgts līdz 7. februārim! Uz drīzu tikšanos.
13.01.21

Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēl, Melngalvju nams savas durvis apmeklētājiem vērs pēc 7. februāra.

 

Vairāk
Melngalvju namā Lauris Reiniks uzņem dziesmas video
14.12.20

Melngalvju namā (līdzīgi kā citās kultūras vietās) šobrīd ir iestājis mierīgāks laiks kā citreiz. Tikmēr mūziķis Lauris Reiniks bija izvēlējies šo grezno vietu, lai radītu savas jaunās dziesmas videoklipu!

Vairāk
Melngalvju namam 21. dzimšanas diena
09.12.20

Jau izsenis viena no greznākajām un iecienītākajām izsmalcinātu pasākumu norises vietām Rīgā.

 

Vairāk
Leģenda jeb spoku stāsts par Zilās gvardes kareivja rēgu Svētā Andreja naktī
03.12.20

20. gadsimta 30. gados pierakstīta leģenda vēsta, ka reizi gadā – Svētā Andreja naktī, kas ir nakts no 30. novembra un 1 decembri – Sv. Pētera baznīcā parādoties Rīgas Zilās gvardes kareivja rēgs.

Vairāk
Kultūras notikumi Melngalvju namā šodien un pirms 100 gadiem
24.11.20

Vēstures fakti dara zināmu, ka pirms 91 gada novembra pēdējās dienās Melngalvju namā notika divi dziesmu vakari. Arī mūsdienās no ceturtdienas līdz svētdienai esam atvērti individuāliem apmeklējumiem.

Vairāk
VALSTS SVĒTKOS SIRDĪS BŪSIM KOPĀ UN VIENOTI LATVIJAI!
18.11.20

Sveicam Jūs Latvijas Republikas 102. dzimšanas dienā!

Vairāk