lv en
Perīnas Madefas un Jāņa Apeiņa koncerts no Melngalvju nama Tavās mājās

02.11.20

Šī gada 14. augustā notika Perīnas Madefas un Jāņa Apeiņa koncerts Melngalvju namā Koncertu cikla KOPĀ ietvaros. Ar LMT Straume atbalstu šo muzikālo tikšanos aizvien var noskatīties katrs savās mājās.

Koncertu skaties ŠEIT.

 

Lieliskie operdziedātāji – šarmantais franču soprāns Perīna Madefa (Perrine Madeouf) un skanīgais latviešu baritons Jānis Apeinis Melngalvju nama Svētku zālē. Koncertā skan ārijas un dueti no skaistākajām Dž.Verdi, Š.Guno, G.Doniceti, R. Leonkavallo un U. Džordano operām. Pie klavierēm pianists Mārtiņš Zilberts. Publikas iemīļotais baritons Jānis Apeinis ir Latvijas Nacionālajā operas solists. Jāņa Apeiņa repertuārā ir ļoti plašs operlomu klāsts. Pazīstamākās operas “Jevgēņijs Oņegins”, “Karmena”, “Dons Žuāns”, “Trubadūrs”, “Fausts”,”Pīķa dāma”, “Seviljas bārddzinis” u.c. Kā viessolists ir uzstājies arī Austrijas, Vācijas un Krievijas opernamos.

 

Jānis Apeinis ir A/S “Latvijas Gāze” Gada balvas Operai laureāts kā Labākais operas solists (2008, 2011, 2012), kā arī nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai 2016 kategorijā Gada mūziķis. Dziedājis titullomu P. Čaikovska operā “Jevgeņijs Oņegins” Pēterburgas Mihaila teātra jauniestudējumā, kas 2013. gadā tika novērtēta ar Krievijas prestižo teātra balvu “Zelta maska”.

 

Soprāns Perīna Madefa (Perrine Madeouf) – Francijā dzimusī operdziedātāja jau četrus gadus par savām mājām sauc Latviju.Studējusi Nacionālajā Augstākajā dejas un mūzikas konservatorijā Lionā. Operā debitējusi jau 9 gadu vecumā, dziedot Grietiņas lomu Lionas operas izrādē “Ansītis un Grietiņa” maestro Kenta Nagano vadībā. Perīna Madefa ir vairākkārtēja starptautisko operdziedātāju konkursu laureāte (Plasido Domingo konkursā “Operalia” Veronā, kā arī Barselonā, Marseļā u.c.).

 

Dziedātājai ir plašs operlomu repertuārs,bez tam māksliniece regulāri piedalās lielas formas vokāli simfoniskajos darbu atskaņojumos. Jaunakās spilgtākās Perīnas Madefas uzstāšanās ietver Marķīzi del Podžo Dž.Verdi operā “Vienas dienas karalis” Verdi festivālā Buseto (Itālija), Margarētu Š. Guno operā “Fausts” kopā ar Ain Anger Mefistofeļa lomā Igaunijas Nacionālajā operā , Adeli Dž. Rosīni operā “Grāfs Orī” Rennas un Ruānas operās (Francija), kā arī titullomu – Blānšu Fr.Pulenka operā “Karmelīšu dialogi” Latvijas Nacionālajā operā.

Citas aktualitātes
Kultūras notikumi Melngalvju namā šodien un pirms 100 gadiem
24.11.20

Vēstures fakti dara zināmu, ka pirms 91 gada novembra pēdējās dienās Melngalvju namā notika divi dziesmu vakari. Arī mūsdienās no ceturtdienas līdz svētdienai esam atvērti individuāliem apmeklējumiem.

Vairāk
VALSTS SVĒTKOS SIRDĪS BŪSIM KOPĀ UN VIENOTI LATVIJAI!
18.11.20

Sveicam Jūs Latvijas Republikas 102. dzimšanas dienā!

Vairāk
Stāsts par Melngalvju namu ReTv raidījumā
09.11.20

Melngalvju nams pašā Vecrīgas sirdī ir Rīgas vizītkarte. Šogad tas atzīmēja 685. gadadienu kopš nama celšanas un šogad aprit arī divdesmitā gadskārta kopš greznā Melngalvju nama atjaunošanas.

Vairāk
Koncerts Melngalvju namā "Divatā par mīlestību"
09.10.20

Latvijas operas zvaigznes uzstāsies ar kopīgu duetu liriskajā programmā  "Divatā par mīlestību", kas klausītājus uz Melngalvju namu aicina 2020. gada 16. oktobrī. Izskanēs labākie dueti un ārijas no operām un operetēm. 

Vairāk
"Rīgas balle" Melngalvju namā
05.10.20

2020. gada 10. oktobrī piecu gadu jubileju Melnglavju namā svinēs viens no Latvijas spilgtākajiem kultūras notikumiem “Rīgas balle”. 

Vairāk
Nāc ar klasi uz Melngalvju namu!
24.09.20

Lai izzinātu Melngalvju nama noslēpumus un iepazītu Rīgu no putna lidojuma 5D kino seansa laikā, ko piedāvā “Look at Riga”, visu vecumu skolēni un viņu skolotāji tiek aicināti ciemos uz grezno namu.

Vairāk