lv en
Perīnas Madefas un Jāņa Apeiņa koncerts no Melngalvju nama Tavās mājās

02.11.20

Šī gada 14. augustā notika Perīnas Madefas un Jāņa Apeiņa koncerts Melngalvju namā Koncertu cikla KOPĀ ietvaros. Ar LMT Straume atbalstu šo muzikālo tikšanos aizvien var noskatīties katrs savās mājās.

Koncertu skaties ŠEIT.

 

Lieliskie operdziedātāji – šarmantais franču soprāns Perīna Madefa (Perrine Madeouf) un skanīgais latviešu baritons Jānis Apeinis Melngalvju nama Svētku zālē. Koncertā skan ārijas un dueti no skaistākajām Dž.Verdi, Š.Guno, G.Doniceti, R. Leonkavallo un U. Džordano operām. Pie klavierēm pianists Mārtiņš Zilberts. Publikas iemīļotais baritons Jānis Apeinis ir Latvijas Nacionālajā operas solists. Jāņa Apeiņa repertuārā ir ļoti plašs operlomu klāsts. Pazīstamākās operas “Jevgēņijs Oņegins”, “Karmena”, “Dons Žuāns”, “Trubadūrs”, “Fausts”,”Pīķa dāma”, “Seviljas bārddzinis” u.c. Kā viessolists ir uzstājies arī Austrijas, Vācijas un Krievijas opernamos.

 

Jānis Apeinis ir A/S “Latvijas Gāze” Gada balvas Operai laureāts kā Labākais operas solists (2008, 2011, 2012), kā arī nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai 2016 kategorijā Gada mūziķis. Dziedājis titullomu P. Čaikovska operā “Jevgeņijs Oņegins” Pēterburgas Mihaila teātra jauniestudējumā, kas 2013. gadā tika novērtēta ar Krievijas prestižo teātra balvu “Zelta maska”.

 

Soprāns Perīna Madefa (Perrine Madeouf) – Francijā dzimusī operdziedātāja jau četrus gadus par savām mājām sauc Latviju.Studējusi Nacionālajā Augstākajā dejas un mūzikas konservatorijā Lionā. Operā debitējusi jau 9 gadu vecumā, dziedot Grietiņas lomu Lionas operas izrādē “Ansītis un Grietiņa” maestro Kenta Nagano vadībā. Perīna Madefa ir vairākkārtēja starptautisko operdziedātāju konkursu laureāte (Plasido Domingo konkursā “Operalia” Veronā, kā arī Barselonā, Marseļā u.c.).

 

Dziedātājai ir plašs operlomu repertuārs,bez tam māksliniece regulāri piedalās lielas formas vokāli simfoniskajos darbu atskaņojumos. Jaunakās spilgtākās Perīnas Madefas uzstāšanās ietver Marķīzi del Podžo Dž.Verdi operā “Vienas dienas karalis” Verdi festivālā Buseto (Itālija), Margarētu Š. Guno operā “Fausts” kopā ar Ain Anger Mefistofeļa lomā Igaunijas Nacionālajā operā , Adeli Dž. Rosīni operā “Grāfs Orī” Rennas un Ruānas operās (Francija), kā arī titullomu – Blānšu Fr.Pulenka operā “Karmelīšu dialogi” Latvijas Nacionālajā operā.

Citas aktualitātes
Muzikāli daudzveidīgā koncertprogramma - Melo-M. Dabas iedvesmoti.
20.08.21

Putnu dziesmas, vēja skaņa, bišu dunēšana pļavā, viļņu šalkas pludmales krastā, tieši šo dabas skaņu iedvesmota, grupa Melo-M sadarbībā ar Melngalvju namu ir radījusi šo muzikālo baudījumu.

 

Vairāk
Nams apmeklētājiem slēgts! Uz drīzu tikšanos.
13.01.21

Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēl, Melngalvju nams savas durvis apmeklētājiem vērs tiklīdz tas būs atļauts. 

 

Vairāk
Melngalvju namā Lauris Reiniks uzņem dziesmas video
14.12.20

Melngalvju namā (līdzīgi kā citās kultūras vietās) šobrīd ir iestājis mierīgāks laiks kā citreiz. Tikmēr mūziķis Lauris Reiniks bija izvēlējies šo grezno vietu, lai radītu savas jaunās dziesmas videoklipu!

Vairāk
Melngalvju namam 21. dzimšanas diena
09.12.20

Jau izsenis viena no greznākajām un iecienītākajām izsmalcinātu pasākumu norises vietām Rīgā.

 

Vairāk
Leģenda jeb spoku stāsts par Zilās gvardes kareivja rēgu Svētā Andreja naktī
03.12.20

20. gadsimta 30. gados pierakstīta leģenda vēsta, ka reizi gadā – Svētā Andreja naktī, kas ir nakts no 30. novembra un 1 decembri – Sv. Pētera baznīcā parādoties Rīgas Zilās gvardes kareivja rēgs.

Vairāk
Kultūras notikumi Melngalvju namā šodien un pirms 100 gadiem
24.11.20

Vēstures fakti dara zināmu, ka pirms 91 gada novembra pēdējās dienās Melngalvju namā notika divi dziesmu vakari. Arī mūsdienās no ceturtdienas līdz svētdienai esam atvērti individuāliem apmeklējumiem.

Vairāk