lv en
Melngalvju nams aicina viesus sešas dienas nedēļā

10.08.20

Turpmāk no 2020. gada 11. augusta Melngalvju nams apmeklētājiem būs atvērts sešas dienas nedēļā – no otrdienas līdz svētdienai. Līdzīgi kā bija iepriekš, interesentiem katru darba dienu būs pieejamas arī ekskursijas gida pavadībā. 

Aicinām izrauties no mājas vides un pavadīt aizraujošas stundas Melngalvju namā,  izzinot Melngalvju brālības leģendas un Rīgas vēsturi.

 

Pēdējā vasaras mēnesī – augustā – vēl var paspēt kopā ar draugiem, kolēģiem vai ģimeni nesteidzīgā atmosfērā izbaudīt Melngalvju nama greznību. Skaistajā namā sev interesantas un aizraujošas lietas atradīs visa vecuma un interešu viesi. Paši jaunākie apmeklētāji vēsturiskajos pagrabos var sajust 14 gadsimta vēstures auru un ielūkoties, kā dzīvoja melngalvji. Savukārt vēstures un mākslas vērtību cienītāji varēs izpētīt īpašo Melngalvju nama sudraba kolekciju, kā arī baudīt nama krāšņāko daļu – grezno Svētku zāli un Lībekas zāli, kā arī čipendeila stilā veidoto Salonu un Zilās gvardes zāli, kas apmeklētājiem atklātas šī gada sākumā.

 

Jāpiemin, ka ievērības cienīga ir Svētku zālē izstādītā sudraba augļu vāze – oriģinālā darba kopija. Brēmenes Melngalvju brālība par godu šī gada Rīgas Melngalvju nama nozīmīgajai jubilejai Rīgas ekspozīciju līdz 2020. gada 30. septembrim papildina ar šo izcilo darbu. Jaunizveidotajā traukā ir atrodami Rīgas un Brēmenes pilsētu ģerboņi, kā arī Melngalvju vecais un jaunais ģerbonis, simbolizējot ciešo sadarbību starp abām pilsētām un Melngalvju brālību. Vāzes augšējā daļā izveidota stilizēta laiva, kurā sēž jūras dievs Neptūns – Melngalvju sargātājs jau kopš seniem laikiem.

 

Tāpat Melngalvju namā aicinām ārzemju viesus un piedāvājam ekskursijas latviešu, krievu un angļu valodā.

 

Šajā sezonā Melngalvju nams kļūst arī par koncertvietu izcilai mūzikai. Jau piektdien greznajā Melngalvju nama Svētku zālē koncertu cikla “KOPĀ” ietvaros uzstāsies šarmantais franču soprāns Perīna Madefa un skanīgais latviešu baritons Jānis Apeinis. Savukārt 2020. gada 18. septembrī Melngalvju namā notiks vēl nebijis muzikāls piedzīvojums – ekskluzīvs čellu trio akustiskais koncerts “Melo-M romantika Melngalvju namā”. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties www.bilesuserviss.lv un Melngalvju nama kasē Rātslaukumā 7, Rīga.

 

Melngalvju nama galvenās rūpes ir nama apmeklētāju labsajūta un drošība, tādēļ viss ir sagatavots tā, lai ikviens netraucēti varētu izstaigāt namu. Visiem Melngalvju nama apmeklētājiem lūgums būt sociāli atbildīgiem un ievērot namā noteikto kārtību.

 

Uz tikšanos Melngalvju namā!

Citas aktualitātes
Nams apmeklētājiem slēgts līdz 7. februārim! Uz drīzu tikšanos.
13.01.21

Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēl, Mlengalvju nams savas durvis apmeklētājiem vērs pēc 7. februāra.

 

Vairāk
Melngalvju namā Lauris Reiniks uzņem dziesmas video
14.12.20

Melngalvju namā (līdzīgi kā citās kultūras vietās) šobrīd ir iestājis mierīgāks laiks kā citreiz. Tikmēr mūziķis Lauris Reiniks bija izvēlējies šo grezno vietu, lai radītu savas jaunās dziesmas videoklipu!

Vairāk
Melngalvju namam 21. dzimšanas diena
09.12.20

Jau izsenis viena no greznākajām un iecienītākajām izsmalcinātu pasākumu norises vietām Rīgā.

 

Vairāk
Leģenda jeb spoku stāsts par Zilās gvardes kareivja rēgu Svētā Andreja naktī
03.12.20

20. gadsimta 30. gados pierakstīta leģenda vēsta, ka reizi gadā – Svētā Andreja naktī, kas ir nakts no 30. novembra un 1 decembri – Sv. Pētera baznīcā parādoties Rīgas Zilās gvardes kareivja rēgs.

Vairāk
Kultūras notikumi Melngalvju namā šodien un pirms 100 gadiem
24.11.20

Vēstures fakti dara zināmu, ka pirms 91 gada novembra pēdējās dienās Melngalvju namā notika divi dziesmu vakari. Arī mūsdienās no ceturtdienas līdz svētdienai esam atvērti individuāliem apmeklējumiem.

Vairāk
VALSTS SVĒTKOS SIRDĪS BŪSIM KOPĀ UN VIENOTI LATVIJAI!
18.11.20

Sveicam Jūs Latvijas Republikas 102. dzimšanas dienā!

Vairāk