lv en
Melngalvju namam 21. dzimšanas diena

09.12.20

Jau izsenis viena no greznākajām un iecienītākajām izsmalcinātu pasākumu norises vietām Rīgā.

 

Melngalvju nams šodien atzīmē 21. dzimšanas dienu kopš nama atjaunošanas.

Vienlaikus tas svin arī 686 jubileju kopš nama celšanas. Šogad jubileja, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tiek aizvadīta klusi – un tajā pašā laikā arī nenogurstoši cēlā krāšņumā

Melngalvju nams glabā unikālu vēsturisko mantojumu par leģendāro Melngalvju brālību un Rīgas vēsturi. Nams, kas sākotnēji ir celts 1334. gadā kā Rīgas pilsētas Rātslaukuma ansambļa sastāvdaļa, nemitīgi ir piedzīvojis dažādas pārbūves. Te pulcējās tirgotāji un kuģotāji. Šī bija sanāksmju un dzīru vieta dažādām Rīgas sabiedriskajām organizācijām.

No 17. gadsimta par Melngalvju nama vienīgajiem iemītniekiem kļuva dzīvespriecīgie un uzņēmīgie ārzemnieki, galvenokārt vācu tirgotāji – Melngalvju brālība. Viens no biedrības aizbildņiem bija svētais Maurīcijs – romiešu leģiona komandieris,. Mora galvas atveids kļuva par melngalvju pazīšanās zīmi un simbolu un iekļauts arī biedrības ģerbonī, kas kalpo vēl šodien.

Diemžēl Otrā pasaules kara laikā krāšņākā Rīgas rota pārvērtās drupās. Pēc armiju apšaudes nams nodega, un vēlāk tas tika uzspridzināts.

1999. gadā 9. decembrī Rātslaukumā notika atjaunotā Melngalvju nama iesvētīšana. Vispirms tika veikti arheoloģiskā izpēte, pēc tam par saziedotiem finanšu līdzekļiem tika uzsākta nama atjaunošana. Šodien, 2020. gada 9. decembrī SIA “Rīgas nami” un Melngalvju nams svin 21 gada jubileju.

Mūsdienās Melngalvju nams ir atvērts apmeklētājiem. Atverot nama durvis ikvienam viesim ir iespēja ienirt citā gadsimtā, izbaudīt krāšņo interjeru un izzināt Melngalvju nama stāstu. Visi priekšmeti un mākslas darbi Melngalvju namā ir ar savu stāstu un nozīmi. Plašās telpas ir drošas individuālai Melngalvju nama apskatei. Vairāk par individuālajām apmeklējuma iespējām var uzzināt ŠEIT.

Tāpat nams ir iecienīts fotosesiju, privātu svinīgu notikumu atzīmēšanai, piemēram, laulības ceremoniju un dzimšanas dienu un citu saviesīgu pasākumu rīkošanai, kas šobrīd ne Latvijā, ne daudzviet citur pasaulē nenotiek. Piedāvājam ielūkoties kā Melngalvju nams svinēja 20 gadu jubileju. Skaties ŠEIT.

Vairāk par Melngalvju nama vēsturi, tā atjaunošanu un apmeklējuma iespējām var lasīt tīmekļa vietnē www.melngalvjunams.lv 

Citas aktualitātes
Aizvadīts Vestarda Šimkus solo koncerts "LISZTOMANIA"
10.09.21

10. septembra vakarā, Melngalvju namu ieskandināja Ferenca Lista spilgtākie skaņdarbi, mūsdienu pianista un virtuoza Vestarda Šimkus izpildījumā

 

Vairāk
Vestards Šimkus - Lisztomania | Solo koncerts
10.09.21

10. septembris plkst. 19.00 - 20.45 (solokoncerts divās daļās)

Vairāk
Muzikāli daudzveidīgā koncertprogramma - Melo-M. Dabas iedvesmoti.
20.08.21

Putnu dziesmas, vēja skaņa, bišu dunēšana pļavā, viļņu šalkas pludmales krastā, tieši šo dabas skaņu iedvesmota, grupa Melo-M sadarbībā ar Melngalvju namu ir radījusi šo muzikālo baudījumu.

 

Vairāk
Nams apmeklētājiem slēgts! Uz drīzu tikšanos.
13.01.21

Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēl, Melngalvju nams savas durvis apmeklētājiem vērs tiklīdz tas būs atļauts. 

 

Vairāk
Melngalvju namā Lauris Reiniks uzņem dziesmas video
14.12.20

Melngalvju namā (līdzīgi kā citās kultūras vietās) šobrīd ir iestājis mierīgāks laiks kā citreiz. Tikmēr mūziķis Lauris Reiniks bija izvēlējies šo grezno vietu, lai radītu savas jaunās dziesmas videoklipu!

Vairāk
Leģenda jeb spoku stāsts par Zilās gvardes kareivja rēgu Svētā Andreja naktī
03.12.20

20. gadsimta 30. gados pierakstīta leģenda vēsta, ka reizi gadā – Svētā Andreja naktī, kas ir nakts no 30. novembra un 1 decembri – Sv. Pētera baznīcā parādoties Rīgas Zilās gvardes kareivja rēgs.

Vairāk