lv en
Leģenda jeb spoku stāsts par Zilās gvardes kareivja rēgu Svētā Andreja naktī

03.12.20

20. gadsimta 30. gados pierakstīta leģenda vēsta, ka reizi gadā – Svētā Andreja naktī, kas ir nakts no 30. novembra un 1 decembri – Sv. Pētera baznīcā parādoties Rīgas Zilās gvardes kareivja rēgs.

Reiz divi drosmīgi jaunekļi, kuri šādiem blēņu stāstiem nav ticējuši, saderējuši ar kādu vecu vīru uz 100 dālderiem, ka Svētā Andreja naktī tieši pusnaktī ieies baznīcā un uzturēsies tur vismaz pusstundu.

 

Jaunie cilvēki apņēmās altāra sienā iedzīt naglu kā pierādījumu savam veikumam. Abus drošsiržus, kuri ar līdzi paņemtajām kāpnēm no Skārņu ielas puses iekļuvuši baznīcā, ēkas ārpusē gaidījis draugu pulciņš.

 

Pēc krietna brīža atnākušie izdzirdējuši izmisuma kliedzienus, kas nākuši no baznīcas. Baznīcas durvis atsprāgušas, un no tām, šausmu pārņemts, izskrējis viens no derību slēdzējiem. Cilvēki, kuri ar svecēm iegājuši baznīcas altāra telpā, atraduši kāpnes nogāztas, bet naglas sitēju pakārušos savā iesistajā naglā.

 

Otrs jauneklis vēlāk pastāstījis, ka baznīcā viņiem uzbrucis kāds briesmīgs, zilā tērpā ģērbts vīrs. Liktenīgā nagla baznīcas altāra sienā esot bijusi redzama vēl 19. gadsimta beigās.

 

Vai tā ir īstenība, leģenda vai spoku stāsts var uzzināt Melngalvju nama Zilās gvardes zālē! 

 

Sīkāku informāciju par individuālu iespēju apmeklēt Melngalvju namu, ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus, var atrast šeit

Citas aktualitātes
Aizvadīts Vestarda Šimkus solo koncerts "LISZTOMANIA"
10.09.21

10. septembra vakarā, Melngalvju namu ieskandināja Ferenca Lista spilgtākie skaņdarbi, mūsdienu pianista un virtuoza Vestarda Šimkus izpildījumā

 

Vairāk
Vestards Šimkus - Lisztomania | Solo koncerts
10.09.21

10. septembris plkst. 19.00 - 20.45 (solokoncerts divās daļās)

Vairāk
Muzikāli daudzveidīgā koncertprogramma - Melo-M. Dabas iedvesmoti.
20.08.21

Putnu dziesmas, vēja skaņa, bišu dunēšana pļavā, viļņu šalkas pludmales krastā, tieši šo dabas skaņu iedvesmota, grupa Melo-M sadarbībā ar Melngalvju namu ir radījusi šo muzikālo baudījumu.

 

Vairāk
Nams apmeklētājiem slēgts! Uz drīzu tikšanos.
13.01.21

Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēl, Melngalvju nams savas durvis apmeklētājiem vērs tiklīdz tas būs atļauts. 

 

Vairāk
Melngalvju namā Lauris Reiniks uzņem dziesmas video
14.12.20

Melngalvju namā (līdzīgi kā citās kultūras vietās) šobrīd ir iestājis mierīgāks laiks kā citreiz. Tikmēr mūziķis Lauris Reiniks bija izvēlējies šo grezno vietu, lai radītu savas jaunās dziesmas videoklipu!

Vairāk
Melngalvju namam 21. dzimšanas diena
09.12.20

Jau izsenis viena no greznākajām un iecienītākajām izsmalcinātu pasākumu norises vietām Rīgā.

 

Vairāk