lv en
Aizvadīts Vestarda Šimkus solo koncerts "LISZTOMANIA"

10.09.21

10. septembra vakarā, Melngalvju namu ieskandināja Ferenca Lista spilgtākie skaņdarbi, mūsdienu pianista un virtuoza Vestarda Šimkus izpildījumā

 

10. septembra vakarā, Melngalvju namu ieskandināja Ferenca Lista spilgtākie skaņdarbi, mūsdienu pianista un virtuoza Vestarda Šimkus izpildījumā

Pasaule šogad atzīmē leģendārā ungāru izcelsmes, 19. gadsimta, romantisma laikmeta komponista un pianista Ferenca Lista 210. jubileju, tieši tāpēc solo koncerts izskanēja zem nosaukuma "LISZTOMANIA".

Lists ir daudzu pianistu nozīmīgākais iedvesmas avots – arī Vestarda Šimkus.

Viņa skaņdarbus V.Šimkus pirmo reizi dzirdēja astoņu gadu vecumā un, pateicoties tiem, iemīlēja klasisko mūziku ar šo stāstu un daudziem citiem mākslinieks un komponists dalījās koncerta laikā, sasmīdinot un iepriecinot ne vienu vien klausītāju.

Pianists mēdza iztēloties, kādas sajūtas klausītāji piedzīvoja, apmeklējot Lista solo koncertu Rīgā 1842. gadā, kad koncerta pirmajā daļā flīģelis viņa vētrainā klavierspēlē sabruka un tika nomainīts uz citu, un otrās daļas gaitā piedzīvojis līdzīgu likteni.

Koncerta sākumā mākslinieks uzsvēra, ka darīs visu, lai šovakar neviens instruments neciestu.

V. Šimkus programmas izskaņā, pēc skatījāju un klausītāju ovācijām izpildīja šūpuļa dziesmu, tādā veidā pasakoties un novēlot visiem: "Arlabunakti!"

 

Citas aktualitātes
Vestards Šimkus - Lisztomania | Solo koncerts
10.09.21

10. septembris plkst. 19.00 - 20.45 (solokoncerts divās daļās)

Vairāk
Muzikāli daudzveidīgā koncertprogramma - Melo-M. Dabas iedvesmoti.
20.08.21

Putnu dziesmas, vēja skaņa, bišu dunēšana pļavā, viļņu šalkas pludmales krastā, tieši šo dabas skaņu iedvesmota, grupa Melo-M sadarbībā ar Melngalvju namu ir radījusi šo muzikālo baudījumu.

 

Vairāk
Nams apmeklētājiem slēgts! Uz drīzu tikšanos.
13.01.21

Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēl, Melngalvju nams savas durvis apmeklētājiem vērs tiklīdz tas būs atļauts. 

 

Vairāk
Melngalvju namā Lauris Reiniks uzņem dziesmas video
14.12.20

Melngalvju namā (līdzīgi kā citās kultūras vietās) šobrīd ir iestājis mierīgāks laiks kā citreiz. Tikmēr mūziķis Lauris Reiniks bija izvēlējies šo grezno vietu, lai radītu savas jaunās dziesmas videoklipu!

Vairāk
Melngalvju namam 21. dzimšanas diena
09.12.20

Jau izsenis viena no greznākajām un iecienītākajām izsmalcinātu pasākumu norises vietām Rīgā.

 

Vairāk
Leģenda jeb spoku stāsts par Zilās gvardes kareivja rēgu Svētā Andreja naktī
03.12.20

20. gadsimta 30. gados pierakstīta leģenda vēsta, ka reizi gadā – Svētā Andreja naktī, kas ir nakts no 30. novembra un 1 decembri – Sv. Pētera baznīcā parādoties Rīgas Zilās gvardes kareivja rēgs.

Vairāk