Par namu

Melngalvju nams jau gandrīz 700 gadus priecē un sajūsmina rīdziniekus un Rīgas pilsētas viesus. Šī ir viena no krāšņākajām ēkām Rīgā, kas glabā gan unikālu vēsturisko mantojumu par leģendāro Melngalvju brālību, gan arī Rīgas vēsturi.

Nams celts tālajā 1334. gadā kā Rīgas pilsētas Rātslaukuma ansambļa sastāvdaļa. Vēsturiski nama pamata funkcija bija uzņēmējdarbības veicināšana - tā bija tirgotāju un kuģotāju pulcēšanās vieta vairāku gadsimtu garumā. Tas bija nams, kas burtiski uzturēja pilsētas ekonomikas asinsriti, tās tirdzniecības sakarus ar rietumu un austrumu partneriem.

Melngalvju nama svetku zale, svinibas, balles, pienemsanasLibekas zale Melngalvju nama, svinibas, kazas, balles, pienemsanas

Melngalvju nama dvēsele ir rosīgie un dzīvespriecīgie melngalvji, kas, būdami jauni un neprecēti tirgotāji, izcēlās ar savu temperamentu un lielo aizrautību ar dažādu svinību un kultūras pasākumu rīkošanu. Viņu entuziasms padarīja šo namu par vienu no galvenajiem kultūras centriem, kas noteica visas pilsētas sabiedriskās dzīves pulsu.

Gadsimtiem Melngalvju nams bija Rīgas kultūras epicentrs, Melngalvju un viņu pēcteču rīkotajās svinībās pulcējot Rīgas cienījamākos iedzīvotājus un viņu viesus. Šis nams pašā Vecrīgas sirdī ir Rīgas vizītkarte un viena no centrālajām Rīgas pilsētas reprezentācijas telpām - ne velti arī Valsts prezidents par savu pagaidu rezidenci teju četru gadu garumā izvēlējies tieši Melngalvju namu!

Arī šodien nams piedāvā greznākās un prestižākās telpas nozīmīgu pasākumu, koncertu, svinīgu vakariņu, viesību, konferenču un citu kultūras notikumu rīkošanai. Ikviens pasākums, kas tiek rīkots Melngalvju nama karaliskajās telpās, kļūst neaizmirstams, jo tam piešķirta šī nama īpašā aura un noslēpumaino melngalvju veiksme.

Pasākumu centra "Melngalvju nams" logo:– Drukāt dokumentu