Atpakaļ

Jaunumi

14/10 Zelta laikmeta baroka šedevri

2011.gada 14.oktobrī plkst.19:30 Melngalvju namā viesosies baroka ansamblis Sinfonietta Rīga ar programmu "Zelta laikmeta baroka šedevri".

Šā gada februārī "Latvijas Koncerti" kopā ar Eesti Kontsert un Viļņas filharmoniju izveidoja Baltijas koncertaģentūru apvienību, kuras uzdevums - padarīt Baltijas valstu koncertvietas mūziķiem pieejamākas. Sadarbojoties trim valstīm, programmu izmaksas ir zemākas, un tās var atskaņot vairākas reizes. Ar programmu "Zelta laikmeta baroka šedevri" Sinfonietta Rīga baroka ansamblis oktobrī dosies uz Lietuvu un Igauniju, savukārt nākošā gada sākumā pie mums viesosies Lietuvas un Igaunijas mūziķi.

Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķi ir daudzveidīgi - ikdienā liekot spēcīgu uzsvaru uz laikmetīgās mūzikas interpretēšanu, viņi vienlīdz labi jūtas gan klasicisma, gan romantisma repertuārā un nelielā draugu lokā palaikam labprāt pievēršas arī barokam. Sinfonietta Rīga barokālajā septetā spēlē visupirms orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Normunds Šnē, kurš ir arī teicams obojists un viens no pirmajiem Latvijā, kas 90. gadu sākumā pievērsās vēsturiskā atskaņojuma pētīšanai. Otrs obojists - Egils Upatnieks - uzskatāms par Normunda Šnē pieredzes pārmantotāju; kopš 2010. gada Egils ir gan Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Sinfonietta Rīga galvenais obojists, gan arī Dānijas pūšaminstrumentu ansambļa Carion mūziķis. No pūšaminstrumentālistiem nosauksim vēl arī vienu no Latvijas labākajiem fagotistiem Jāni Semjonovu, savukārt stīdziniekus pārstāv baroka vijolspēles maģistre, Sinfonietta Rīga II vijoļu grupas koncertmeistare Agnese Kanniņa-Liepiņa, Hansa Eislera Berlīnes Mūzikas augstskolu absolvējusī čelliste, Sinfonietta Rīga čellu grupas koncertmeistare Guna Āboltiņa un Sinfonietta Rīga galvenais kontrabasists Jānis Stafeckis - visi izcili stila pazinēji un smalki kamermūziķi. Pie klavesīna sēdīsies igaunis Reinuts Teps - žilbinoši virtuozs un pieredzējis continuo mūziķis, Kremerata Baltica pastāvīgais taustiņinstrumentālists, kurš ne reizi vien veiksmīgi sadarbojies ar Latvijas baroka interesentiem.

Starptautiskajai koncerttūrei Sinfonietta Rīga baroka ansamblis izvēlējies mūziku no Francijas, Itālijas un Vācijas. Franciju pārstāvēs visizsmalcinātāko baroka mežģīņu audējs, Saules karaļa galma komponists Fransuā Kuperēns; Itālijas baroka mākslu reprezentēs laikabiedru dievinātais "čella svētdienītis" Domeniko Gabrielli, garā neatkarīgais un ekscentriskais Frančesko Marija Veračīni un viens no visu laiku populārākajiem skaņdariem Antonio Vivaldi, savukārt sveiciens no Drēzdenes galma izskanēs Bohēmijā dzimušā talantīgā meistara Jana Dismasa Zelenkas skaņdarbos.

Mūziķi:

Normunds Šnē un Egils Upatnieks, oboja
Jānis Semjonovs, fagots
Agnese Kanniņa-Liepiņa, vijole
Guna Āboltiņa, čells
Jānis Stafeckis, kontrabass
Reinuts Teps, klavesīns

Programma:

Domeniko Gabrielli, Fransuā Kuperēns, Frančesko Marija Veračīni, Antonio Vivaldi, Jans Dismass Zelenka

Sīkāka informācija biļešu iegādi šeit.

VIDEO Share


– Drukāt dokumentu