Atpakaļ

Jaunumi

10/06 Melngalvju namā atklāta "Vasaras pietura"

Lai, sagatavojotos vasaras saulgriežiem, atsvaidzinātu zināšanas par senlatniešu Līgo svētku svinēšanas tradīcijām, 10.jūnijā Melngalvju nama 1.stāvā tika atklāta „Vasaras pietura”, kur visiem interesentiem iepazīties ar Līgo tradīcijām. Paredzams, ka “ Vasaras pietura” darbsies līdz pat jūnija beigām.

“Vasaras pieturas” ietvaros ikviens interesents varēs skaidrot senlatviešu paražas un Līgo svētku tradīcijas, būs iespēja apgūt latviešu tautas deju soļus, uzzināt ko vairāk par Jāņu nakts ticējumiem un svētku mielasta tapšanas noslēpumiem, iepazīties ar latviešu tautas tērpiem, kā arī uzzināt vēl daudzus citus noderīgus padomus Līgo svētku svinēšanai. Iespēja apskatīt dažādus amatu meistaru paraugdemonstrējumus rotu izgatavošanā un vērot linu izstrādājumu tapšanas procesu.

“Vasaras pieturu”, dalību ņems tautas tradīciju kopai „Budēļi” un folkloras kopām „Laipa„ un „Rīgas danču klubs. Īpaša svētku programma „Vasaras pieturā” paredzēta 23. un 24. jūnijā, kad sākot jau no plkst. 12:00 visi sanākušie varēs ielīgot un iedancot Jāņus kopā ar Rīgas danču klubu, apgūt vainagu pīšanas mākslu kopā ar Latgales vainagu pinējām, nobaudīt tradicionālo Jāņu sieru un iepazīties ar kalēja darba specifiku.

Visas vasaras garumā „Vasaras pieturā” būs skatāma ekspozīcija no SIA „Rīgas nami” kolekcijas – latviešu vecmeistaru, tai skaitā V.Kalnrozes, L.Svempa, R.Piņņa, gleznotās Latvijas ainavas un Latgales keramika.

Aicinām visus rīdziniekus un Rīgas viesus apmeklēt "Vasaras pieturu", kas darbosies visas vasaras garumā.

VIDEOShare


– Drukāt dokumentu