Atpakaļ

Jaunumi

29/07 Melngalvju galerijā atklās knipelēto mežģīņu izstādi „Mūžība un mirkļi mežģīnēs”

Pasaulē knipelētās mežģīnes šobrīd piedzīvo jaunu uzplaukuma vilni – tās ir iekļautas UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas konvencijā. Arī Latvijā sabiedrība pamazām no jauna iepazīst šo seno mākslu, kas Baltijas iedzīvotāju apģērbos un mājokļos ienāca jau 17. - 18. gadsimtā, taču no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta 90. gadiem knipelēto mežģīņu darināšanas prasme bija saglabājusies vairs tikai atsevišķās ģimenēs. Atdzimšana atsākās, nodibinoties jauniem kontaktiem ar Eiropas un Ziemeļu valstīm un atgriežoties vēlmei iegūt savā īpašumā īstu tautas tērpu ar īstām mežģīnēm. Lai arī knipelēšanas prasmi apguvušos Latvijā varam skaitīt simtos, tas joprojām ir tikai entuziastu sirdsdarbs.

Izstādē „Mūžība un mirkļi mežģīnēs“ būs apskatāmi Knipelēto mežģīņu darinātāju apvienības „Savija“(Latvija) un Pērnavas mežģīņu darinātāju studijas /Pärnu Pitsistuudio/ (Igaunija) dalībnieku darbi.

Izstāde „Mūžība un mirkļi mežģīnēs” būs apskatāma līdz 21. augustam.

Melngalvju galerija (Melngalvju nams, Rātslaukums 7) ir atvērta apmeklētājiem otrdienās–svētdienās no plkst. 11.00 līdz 17.00

Izstādes apmeklējums Ls 2.00 (skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 1.00)

Papildu informācija:

Anna Audere
SIA „Rīgas nami”
Pārdošanas speciāliste
Tālr. +371 67181328
Mob. +371 27800951
E-pastsShare


– Drukāt dokumentu